Vyhledávání v EIZ s pomocí AI

V poslední době se poskytovatelé elektronických informačních zdrojů předhánějí v implementacích nástrojů umělé inteligence nad poskytovaným obsahem, a to jak při vyhledávání dokumentů, tak jejich analýze. Pojďme si shrnout, co je aktuálně na naší univerzitě k dispozici.

3. 4. 2025 MUNI LIB

Bez popisku

Web of Science Research Assistant

Připomínáme, že do 16. dubna je na https://www.webofscience.com/ dostupný v rámci zkušebního přístupu Research Assistant, mezi jeho možnosti patří přirozené vyhledávání v různých jazycích, přehledné shrnutí výsledků, vizualizace trendů či uložení historie chatu pro kontinuální práci.

JSTOR’s interactive research tool

Vyhledávač v databázi https://www.jstor.org/ umožňuje zvýraznit klíčová sdělení, doporučit další relevantní obsah a odpovídat na otázky k tematickému vyhledávání. Pracuje na vybranými článku, kapitolami a výzkumnými zprávami a je dostupný všem v rámci předplatného automaticky.

ProQuest Research Assistant

Také ProQuest pouští do ostrého provozu svého asistenta, který k dispozici v obou hlavních produktech, které MU předplácí – ProQuest CentralProQuest Ebook Central. Nabízí rychlejší vyhodnocování relevance obsahu, hlubší porozumění klíčových pojmů, analyzovat dokumenty díky tomu všemu rychleji vyhodnotit užitečnost každého dokumentu pro svůj výzkum.


Více článků

Přehled všech článků

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info