Newsletter 02/2019

Kurzy a semináře PrF  |  02/2019
7. 2. 2019, 11:54

Kurzy pro veřejnost

Kurz pro podnikatele

Víte, jaké výhody snižování daňového základu můžete využít, pokud podnikáte?

Na konec února jsme připravili kurz, který aktuálně reaguje na období podávání daňových přiznání. Jaké daně se podnikatelů týkají, jak nejlépe evidovat svoje příjmy, kdy jsou zaměstnanecké benefity výhodné i pro podnikatele, o co vše lze upravit základ daně? Nejen na tyto otázky bude odpovídat  zkušená lektorka, která se již více než 25 roků pohybuje v oblasti daňového poradenství.
V oblasti daní vám nabízíme i kurz, který vás seznámí s praktickými poznatky z aktuální praxe při daňových kontrolách a s možnostmi obrany daňového subjektu.

Daňová optimalizace Možnosti obrany proti daňovým kontrolám

100 let MUNI

Rok 2019 je rokem 100. výročí založení Masarykovy univerzity - připomeňte si tuto výjimečnou událost s námi

V letošním roce si Masarykova univerzita připomíná 100. výročí založení. Po celý rok můžete i vy využít zajímavou nabídku doprovodného programu. Výročí bude během roku Brňanům i návštěvníkům města připomínat tramvaj MUNI 100, koncerty, filmový festival i speciální kuličky, které budou vypadávat z časostroje na náměstí Svobody.  

Podrobný program oslav

Novinky v pracovním právu

Za první 3 dny marodění dostaneme od července zaplaceno - co dalšího nás letos čeká?

Rok 2019 přinese řadu změn v oblasti pracovního práva. Tou nejvíce diskutovanou je určitě změna v pravidlech proplácení nemocenské, která začne platit od července. Chystají se ale i další poměrně významné úpravy zákoníku práce. Novela by měla přinést napři. pojem sdíleného pracovního místa,  nový způsob výpočtu nároku na dovolenou nebo úprava doručování důležitých písemností zaměstnancům...
Zásadní změny a novinky v pracovním právu - novelizaci a judikaturu - najdete na dubnovém kurzu.

Kurzy z oblasti pracovního práva

Nový kurz

Cizinecké právo - komplexní pohled

Pokud pracujete s cizinci, ať už ve státní správě, neziskovce či jako tlumočník či advokát, měli byste se orientovat v úpravě cizineckého práva. K tomu jsme pro vás připravili kurz Cizinecké právo, který vám poskytne ucelený pohled na tuto problematiku.

Informace o kurzu
 

Celoživotní vzdělávání seniorů

V únoru zahajujeme další kurz pro seniory - stále je možné se přihlásit

V dalším semestrálním kurzu pro seniory se účastníci můžou těšit na zajímavá témata pod vedením vynikajících lektorů z řad akademiků Právnické fakulty i externistů z praxe.  

Informace o kurzu pro seniory

Tip na kurz

Podnikáte v maloobchodě nebo službách? Provozujete e-shop? Seznamte se se zákonem o ochraně spotřebitele ...

Podnikatelé v maloobchodě nebo službách se musí řídit zákonem o ochraně spotřebitele - ten jasně stanovuje, co vše musí provozovatel živnosti zákazníkovi sdělit, jak vyřídit reklamaci, jak se vyvarovat nekalých obchodních praktik nebo jak je to vlastně s provozováním e-shopu...Přijďte diskutovat s Mgr. Havířem,  který působí na inspektorátu České obchodní inspekce Jihomoravského a Zlínského kraje jako ředitel odboru kontroly a má v dané oblasti mnoho praktických zkušeností.

Více o kurzu

Tipy na další kurzy

pá 15. 2. – pá 31. 5. 2019

Právní minimum pro překladatele a tlumočníky 

Kurz  pro budoucí, ale i stávající překladatele a tlumočníky se zájmem o odbornou právnickou terminologii.

út 5. 3. – út 21. 5. 2019

Přípravný kurz na zkoušku TOLES Higher 

Práce v kurzu probíhá jako příprava ke složení zkoušky TOLES Higher (Test of Legal English Skills, Level 2), absolvování zkoušky však není podmínkou účasti na kurzu.

Kompletní přehled kurzů najdete na našich webových stránkách

www.kurzy.law.muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook