Newsletter 11/2017

Kurzy a semináře PrF  |  11/2017
1. 11. 2017, 11:15

Kurzy pro veřejnost

Aktuální kurz

Kurz Nová pravidla ochrany osobních údajů (GDPR) - 19. ledna 2018

Nová pravidla ochrany osobních údajů začnou platit od 25. května 2018.  Nařízení se dotkne nejen všech firem a institucí, ale i jednotlivců.  Pro všechny platí nutnost zrevidovat své informační systémy a postupy nakládání s osobními údaji. Jen tak je možné vyhnout se astronomickým pokutám. Na zásadní změny a kroky, které je nutné podniknout v souvislosti s GDPR reaguje náš kurz Nová pravidla ochrany osobních údajů.  Pro velký zájem otvíráme již v 2. termínu. 

Informace o kurzu

Novinky v legislativě

Blíží se zjednodušení exekučního řízení?

Záměrně nepřehledné výzvy od exekutorů, prostor pro nárokování neoprávněných částek, neznalost procesních kroků ze strany exekuovaných - to vše hodlá Ministerstvo spravedlnosti změnit zavedením jednotných formulářů. Nejen o tomto záměru,  ale i o dalších novinkách a plánovaných změnách v oblasti exekucí, budou se zájemci diskutovat na kurzu Exekuce v praxi Mgr. Toman z Exekutorské komory a JUDr. Pazderka z Exekutorského úřadu v Písku.

Přečíst celý článek Kurz Exekuce v praxi

Přípravné kurzy

Zahájeno přihlašování do Přípravných kurzů k přijímačkám

Pro všechny zájemce o studium nejen na Právnické fakultě Masarykovy univerzity otvíráme již tradičně od února 2018 Přípravné kurzy k přijímačkám ve formě Testů studijních předpokladů (TSP). Kurzy jsou sestaveny ze 6 bloků - každý blok se věnuje jednomu tématu a vedou je jak lektoři z Právnické fakulty MU tak externí odborníci. Je možné vybírat ze 3 různých variant termínů. Nově jsem zařadili intenzivní celodenní sobotní přípravku. 

Informace o kurzu
 

Pro veřejnou správu

Unikátní kurz o zadávání veřejných zakázek v oblasti IT

Nakupujete software a hardware z veřejných prostředků? Seznamte se se specifiky zadávání veřejných zakázek v oblasti IT na kurzu, který poukazuje na nejčastější chyby a upozorňuje, na co si dát při zadávání zakázek v této oblasti největší pozor. 

Kurz je určený především pro IT specialisty a pracovníky v oblasti nákupu hardwaru a softwaru ve veřejné správě.

Informace o kurzu

Kulturní akce

Když akademik je i výtvarník

Přijměte pozvání na výstavu obrazů známého brněnského výtvarníka a vyučujícího na Právnické fakultě Masarykovy univerzity,  JUDr. Stanislava Sedláčka. Nechte se prostřednictvím nádherných obrazů zavést do typických,  ale i méně známých zákoutí Brna.

Pro svoji neopakovatelnou atmosféru si obrazy zamilovaly i významné osobnosti. Jako památku na moravskou metropoli si je odvezla například Madeleine Albrightová, britský princ Charles, papež Benedikt XVI., bývalý slovenský prezident Rudolf Schuster nebo naposledy americký velvyslanec Andrew Schapiro. Výstava bude probíhat v prostorách knihovny Právnické fakulty 9. listopadu 2017 od 16 hodin. Srdečně vás zveme!

Tipy na další kurzy

čt 9. 11. 2017

Katastr nemovitostí přehledně a prakticky 

Platné předpisy, aktuální informace k činnostem katastrálních úřadů - revize katastru, 2. etapa obnovy katastrálního operátu.

út 21. 11. 2017

Posuzování vlivu záměrů na životní prostředí (EIA) 

Komplexní seznámení s právní úpravou procedury posuzování vlivů záměrů, obsaženou v zákoně č. 100/2001 Sb. v platném znění se zaměřením na poslední novelizaci a s vazbami předmětné právní úpravy.

pá 24. 11. 2017

Správní rozhodnutí 

Jak by správní rozhodnutí mělo a nemělo vypadat, včetně toho, jaké vady může správní rozhodnutí mít, jak tyto vady řešit, a především, jak se těmto vadám vyvarovat.

st 29. 11. 2017

Smlouva o dílo 

Specifika smlouvy o dílo - provádění, rizika, rozpočty, vady, reklamace, možnosti smluvního omezení odpovědnosti.

čt 23. – čt 30. 11. 2017

Exekuce v praxi 

Praktický přehled o průběhu exekučního řízení a jeho dílčích fázích ve světle aktuální právní úpravy. 

st 6. 12. 2017

Novinky a aktuality v pracovním právu pro rok 2018 

Nejvýznamnější novinky v oblasti pracovního práva v roce 2018 - přehledně a jednoduše.

Kompletní přehled našich kurzů najdete na www.kurzy.law.muni.cz
Tento e-mail je obchodním sdělením dle § 2 z.č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti.
Přejete si dostávat naše Newslettery pravidelně? Prosím, napište na e-mail kurzy@law.muni.cz

© 2024
Masarykova univerzita

Facebook