Rok 2019 ve WebCentru v číslech

Během roku 2019 jste se na nás obrátili s více jak tisícem různých požadavků. V Umbracu bylo zároveň spuštěno rekordní množství webů, a to napříč 8 fakultami a dalšími pracovišti. Podívejte se, jaký byl rok 2019 ve WebCentru.

12. 2. 2020

Spustili jsme 4 fakultní weby v novém designu

V loňském roce přešly do jednotného vizuálního stylu (JVS) další 4 fakulty. Zařadily se tak po bok filozofické fakulty, ekonomicko-správní fakulty a právnické fakulty, které přešly do JVS už v roce 2018.

O které fakultní weby se tedy jedná?

Celkem jsme spustili
77 nových webů

V redakčním systému Umbraco u nás aktuálně běží 312 webů a z toho rekordních 77 webů bylo spuštěno jen za loňský rok. Oproti předešlému roku je to o 24 webů více. Jednalo se především o weby různých univerzitních pracovišť, vznikla ale také řada konferenčních webů, webů projektů, online kurzů či jiných.

Nejvíce webů bylo spuštěno na přírodovědecké fakultě (16 webů), následovala fakulta sociálních studií (15 webů) a filozofická fakulta (13 webů).

Mezi weby spuštěné v roce 2019 patří např. tyto:
RECETOX Významné výzkumné centrum MU
Centrum mediálních praxí Portál pro studenty Katedry mediálních studií a žurnalistiky na FSS
Centrum jaykového vzdělávání Centrum zaměřené na jazykové vzdělávání na MU
MUNI 100 Webové stránky ke stému výročí Masarykovy univerzity

Seznam všech webů spuštěných v Umbracu najdete zde dole na stránce.

Řešili jsme 1234 požadavků

Od spuštění ticketovacího systému v RT jsme vyřídili celkem 4510 požadavků, z toho v roce 2019 to bylo 1234 požadavků. V předchozích dvou letech byl roční objem požadavků velmi podobný – 1161 v roce 2017 a 1113 v roce 2018.

Celkem 656 uživatelů pracovalo v roce 2019 s Umbracem a téměř každý se na nás prostřednictvím e-mailu obrátil alespoň s jednou žádostí. Nejvíce požadavků měl koordinátor za filozofickou fakultu – 145 požadavků. ✋ Ondro!

Průměrně nám první reakce na požadavky trvala 2 dny a 6 hodin, což je téměř dvojnásobné zrychlení oproti roku 2018.

Oslavili jsme výročí 40 let ÚVT a 8 let WebCentra

Víte, že vám s weby na univerzitě pomáháme už od roku 2011? Loni jsme tedy oslavili nejen sté výročí založení Masarykovy univerzity, čtyřicáté výročí vzniku Ústavu výpočetní techniky, na kterém působíme, ale také osmé výročí existence WebCentra.

Naše služby se stále rozšiřují a vyvíjí, takže jsme se postupně posunuli od pouhého poskytování redakčního systému Umbraco ke komplexnějším službám, které zahrnují např. i začlenění konferenčního systému, pomoc při návrhu jednotlivých webů nebo využití stavebnice pro tvorbu newsletterů.

Na univerzitě vám s weby ale nepomáháme jenom my, významnou roli zastává i většina fakultních IT pracovišť, které se často podílí na koordinaci či přímo na podpoře při vzniku webů na jednotlivých fakultách.

Tip: Říkáte si, že na fotce někdo chybí? Pro zobrazení všech pěti členů týmu WebCentra se podívejte na fotku na mobilu. ;) A teď už víte, co je to responzivita webu. :)