Redakční systém Umbraco

Umbraco je velmi otevřený a flexibilní redakční systém, na kterém staví své prezentace mnoho firem, škol i státních správ. V České republice není příliš znám, za našimi hranicemi je to však nejoblíbenější redakční systém pro technologickou platformu Microsoft .NET. Díky jeho otevřenosti nemají žádné dvě firmy stejné Umbraco – vždy velmi záleží na tom, co a jak je potřeba na webu prezentovat.

400.000+

Celosvětový počet instalací Umbraca

220.000+

Počet členů komunity Umbraca


Umbraco na Masarykově univerzitě

 • Editační rozhraní

  • Jedno prostředí pro editaci všech webů, přístupné přes Jednotné přihlášení MU.
  • Přehledné grafické rozhraní pro tvorbu obsahu.
  • Bezproblémový přístup k datům MU (pracoviště, osoby, studijní obory, projekty, publikace, ...).
 • Infrastruktura pro provoz webu

  • Zajištění provozu a zálohování webu, monitoring v režimu 24/7.
  • Kompletní uživatelská podpora.
  • Pravidelně aktualizovaný redakční systém a databázové i webové servery.

Požádat o zřízení nového webu

Filozofie naší implementace Umbraca

Oproti komerčním firmám, které Umbraco (a i jiné redakční systémy) vždy uzpůsobují k nasazení jednoho webu, je situace na MUNI odlišná. Kromě webu muni.cz a webů fakult jsou zda další stovky menších prezentací projektů, pracovišť, aktivit, konferencí atd. Každý je trochu jiný, a nelze tedy předem definovat statickou strukturu a obsah jednotlivých stránek.

Rozhraní pro editaci stránek je tedy naprosto otevřené a umožňuje obsah stránek libovolně kombinovat a tvořit svobodně bez uměle daných omezení. Jediným limitem je dodržení jednotného vizuálního stylu MU.

Tato filozofie však s sebou kromě výhod přináší i komplikace pro nové uživatele, kteří nemají při tvorbě nových webů žádný záchytný bod. Proto máme připravenou dokumentaci, a za určitých okolností také s tvorbou nových webů pomáháme.

„Hlavním cílem implementace Umbraca na Masarykově univerzitě je to, aby každý, kdo potřebuje vytvořit nový web, nemusel ztrácet čas hledáním vlastních řešení. Proto kromě technologického zázemí, které poskytuje Umbraco, máme také jednotnou stavebnici pro weby a pro newslettery. Díky kombinaci těchto tří základních prvků je na MU při tvorbě webů jediný problém – sestavit kvalitní obsah.“

Pavel Budík
Vedoucí projektu

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info